Łóżka kontynentalne
Łóżka tapicerowane
Łóżka drewniane
Łóżka dziecięce
Łóżka z pojemnikiem
Previous
Next

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór łóżek i materacy, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oferujemy różne modele łóżek: eleganckie łóżka tapicerowane, klasyczne łóżka drewniane, komfortowe łóżka kontynentalne, urocze łóżka dziecięce, oraz praktyczne łóżka z pojemnikiem. Rozumiemy też, jak ważny jest zdrowy i spokojny sen, dlatego nasze materace można zamówić na każdy wymiar, aby idealnie dopasować się do indywidualnych wymagań każdego użytkownika. Bez względu na to, czy potrzebujesz standardowego rozmiaru, czy nietypowe wymiary, np. 135×200, 80×160 – jesteśmy gotowi spełnić Twoje oczekiwania, oferując produkty M&K foam Koło, które łączą w sobie komfort, trwałość i jakość wykonania.

Materace

Klucz do dobrego snu leży w odpowiednim materacu. Dlatego oferujemy szeroką gamę materacy – od sprężynowych, przez piankowe, aż po lateksowe i hybrydowe, aby dopasować się do indywidualnych potrzeb Twojego ciała. Materace z naszej oferty są projektowane z największą troską, aby zapewnić optymalne wsparcie i komfort przez całą noc.

Materace sprężynowe bonellowe

Sprężyny bonellowe znajdują zastosowanie od bardzo dawna w tapicerstwie. Sprężyny obłożone są warstwą ochronną w postaci filcu, włókien kokosowych lub innych wypełniaczy, których zadaniem jest uniemożliwienie wydostania się sprężyny na zewnątrz. W zależności od rodzaju warstwy ochronnej materace mogą być twarde (kokos) lub miękkie (filc i pianka). Liczba zwojów sprężyny świadczy o sprężystości i grubości materaca. Im więcej zwojów tym materac jest grubszy i bardziej sprężysty.

Materace sprężynowe kieszonkowe

Kieszonkowce inaczej materace woreczkowe to wciąż kategoria materacy sprężynowych. W odróżnieniu od bonellowych sprężyny są o znacznie mniejszej średnicy w kształcie walca i dodatkowo umieszczone są w specjalnych „kieszonkach” z tkaniny. Dzięki temu są od siebie odizolowane i każda sprężyna pracuje niezależnie. Materac zyskuje na elastyczności i bez trudu dopasowuje się do kształtu ciała – im większa liczba sprężyn na m2 tym lepsza sprężystość i lepsze odwzorowanie kształtu ciała. Wkłady w materacach obłożone są piankami poliuretanowymi, które są tańsze, ale mniej trwałe, a te lateksowe są droższe, ale trwalsze i o większej elastyczności.

Materace lateksowe

Lateks to zwulkanizowane mleczko kauczukowe – naturalny kauczuk jest mieszany z lateksem syntetycznym. Proporcje kauczuku naturalnego decydują o jakości materaca. Obecnie do budowy niektórych materacy wykorzystywany jest 100 % lateks naturalny. Do zalet lateksu należy jego wyjątkowo duża elastyczność, nie odkształca się pod wpływem ciężaru. Doskonale sprawdza się jako jeden materac dla dwojga osób. Materace z wkładem lateksowym świetnie współpracują z regulowanymi stelażami.

Materace termoelastyczne

Pianka wypełniająca taki materac potrafi reagować na ciepło ciała. Pod wpływem temperatury osoby leżącej pianka wypełnia i odwzorowuje kształt ciała za sprawą miękkiej powierzchni. Efektem działania pianki jest mniejszy nacisk na mięśnie i naczynia krwionośne podczas snu. Materace termoelastyczne, podobnie jak lateksowe, nadają się do zastosowania z stelażami regulowanymi.

Dobre rady

Zbyt twardy materac nie podpiera punktowo naszego ciała co powoduje, że naczynia krwionośne są uciskane, a mięśnie skurczone i napięte. Osoba śpiąca na takim materacu obudzi się zdrętwiała i będzie miała kłopoty z krążeniem. Gdy śpimy na materacu zbyt miękkim zapadamy się, a nasz kręgosłup będzie się wyginał co z kolei spowoduje bóle pleców i kręgosłupa. Dlatego ważne jest dobranie materaca o odpowiedniej dla nas sprężystości. Do najtwardszych należą materace z wkładem płyty kokosowej. Do mitów należy stwierdzenie, że materac im twardszy tym lepszy dla kręgosłupa.

Strefy twardości występują w materacach o zróżnicowanym stopniu twardości. Zmniejszona sztywność występuje w strefie zwiększonego nacisku (ramiona, biodra) – tam gdzie ciało jest najbardziej narażone na ucisk. Natomiast usztywniona część środkowa materaca prawidłowo podtrzymuje sylwetkę kręgosłupa. Ważne! dla osób o wzroście poniżej 160 cm strefy w materacach nie będą odpowiednio rozłożone. W takim przypadku lepiej zdecydować się na inny rodzaj materaca.

 

Znaczenie sprężystości punktowej rośnie w przypadku wyboru materaca dla dwojga. Nawet w przypadku znacznej różnicy wagi, osoba o mniejszej wadze nie powinna odczuwać zmiany pozycji przez drugą osobę. Każda dodatkowa warstwa jak płyta kokosu i filc sprawia, że sprężystość punktowa maleje. W takim przypadku najlepiej wybrać materac o dużej sprężystości punktowej.

 

Pokrowce materacy w większości wykonane są z bawełny, która dobrze oddycha i wchłania wilgoć. Dla osób uczulonych na surowce naturalne przeznaczone są pokrowce antyalergiczne, wyposażone w zamek rozdzielny z możliwością prania. Pokrowce pikowane naturalną owczą wełną dają ciepło, ale nie nadają się do prania dlatego są one zazwyczaj na stałe zaszyte bez możliwości zdjęcia. Dla zwiększenia wygody i trwałości materaca warto zaopatrzyć się w przekładkę lub ochraniacz. Wykonuje się je z pianki poliuretanowej ze zdejmowanym pokrowcem, który nadaje się do prania.

Katalogi

Producenci