Wybór kanapy to inwestycja w styl i wygodę, więc jest wiele do rozważenia. Nasz przewodnik po zakupach ułatwia podejmowanie decyzji o zakupie sofy.
Sprawdź, co musisz wiedzieć:

1

Zdecyduj, jakiej kanapy potrzebujesz

Kanapy dwuosobowe. Dwumiejscowa sofa jest dobrym wyborem do mniejszych pomieszczeń lub do kompletu innych mebli, np. foteli.
Trzyosobowa kanapa.Sofa trzyosobowa jest idealna dla dwóch osób, które chcą się wygodnie na niej rozłożyć. Dla większego komfortu można wybrać kanapę modułową, która jest idealna do indywidualnej aranżacji przestrzeni. Modułowy wypoczynek zazwyczaj ma trzy lub więcej miejsc, dlatego jest to polecany mebel dla dużych rodzin i większych metraży.
Narożnik. Kanapa narożna ma dwie prostopadłe do siebie części wypoczynkowe - zwykle w kształcie litery L lub symetrycznie. Są to idealne propozycje dla dużych rodzin, które chcą zaoszczędzić miejsce.
Kanapa z funkcją spania. W ciągu dnia jest klasyczną kanapą, a w nocy łóżkiem. Wariantów jest mnóstwo, a wybór zależy od Twoich potrzeb - doradzimy Ci w zakupie w zależności od tego, czy funkcja spania będzie potrzeba do codziennego użytku, czy tylko okazjonalnie.

2

Zmierz swoją przestrzeń

Aby dobrze zrobić pomiar wyczyść przestrzeń w pokoju, w której stanie nowa kanapa. Zmierz maksymalną szerokość i długość tej przestrzeni, aby uzyskać wyobrażenie o największej sofie, jaka się zmieścić. Przed zakupem możesz też rozłożyć karton w kształcie nowej kanapy - w ten sposób dowiesz się, jak będzie wyglądać z innymi meblami, i zwrócisz uwagę na problemy, które możesz mieć podczas poruszania się w pomieszczeniu.

Najważniejsza wskazówka: nie zapomnij o wymiarach opakowania. Dopasuj je do swoich drzwi i wysokości sufitu, a także wszelkich wąskich przejść, przez które będzie trzeba wnieść kanapę.

3

Wybierz materiał, który odpowiada
Twojemu stylowi życia i kolorystyce

W naszych salonach dostępne są próbki materiałów, które mamy w ofercie. Dzięki nim dopasujesz kolor, czy wzór, który będzie pasować do Twojego wnętrza. Przy wyborze materiału, oprócz estetyki, zwróć uwagę na jego właściwości. Jeśli masz dzieci lub zwięrzęta warto zainwestować w tworzywo lepszej jakości, aby długo cieszyć się swoją wymarzoną kanapą.

4

Wybierz odpowiednie wypełnienie

Liczy się to, co jest w środku - to samo dotyczy kanap. Różne wypełnienia wymagają innych sposobów konserwacji i różnią się komfortem jaki czujesz przy siedzeniu lub spaniu.

Producenci

+